MINIMUM miejsca MAKSIMUM przestrzeni cz.2

Cześć

Dziś będziemy dalej  drążyć temat minimum i maksimum. A że zbliżają się Święta zrobimy to z JAJEM !!! ;)

Pokażę Wam moi drodzy jak można łączyć kolejne strefy w sposób bardzo oryginalny i nietuzinkowy. Rozbujana wyobraźnia architekta potrafi wymyśleć i zbudować cuda :)

Bardzo ciekawe połączenie stref to duet strefy komunikacji (schody) ze strefą toalety. Wiadomo że pewne czynności możemy wykonywać siedząc ...sami domyślcie się co mam na (myśli ;)... dlatego przestrzeń pod schodami (często o niej zapominają przeciętniacy ;)... możemy wykorzystać np na......

Zdziwieni że kąpiel w desinerskiej wannie?

....Pewnie mieliście na myśli inną poranną czynność :) no cóż ja też o tym pomyślałam.

Suprise!!! ;)


A oto bardzo dobry sposób na wykonanie dodatkowej toalety w niedużych mieszkaniach na niewielkiej powierzchni, bez utraty przestrzeni, która przyda się nam na coś bardziej wystawnego ;) . Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, gdyż główną łazienkę mamy zarezerwowaną wyłącznie dla domowników. Nie musimy się martwić chwilowym nieładem podczas wizyty Teściowej ... lub synowej ;) na uroczystym obiadku...Udostępniany dla gości wyłącznie oddzielną toaletę, która wiadomo jest nieskazitelnie czysta... mniejsza powierzchnia sprzątania więcej czasu na relaks ;)....

     

Połączenie strefy toalety ze strefą komunikacji (schody) to był pierwszy z dzisiejszych duetów uławiających otrzymanie upragnionego maksimum.

Drugi duet to strefa spania ze strefą codziennej toalety. W tym przypadku możemy szaleć jak z sinusoidą - ukłon dla mojej profesor z liceum że do dziś pamiętam kształt tego szlaczka ;).

Jeżeli nasze minimum w rzeczywistości jest maxem możemy zaszaleć i stworzyć coś takiego ...

   

Bądźmy jednak realistami. Jeżeli nawet stać nas na połączenie tych dwóch stref to przeważnie takie cudeńka wykonujemy w trochę innych realiach, a mianowicie na powierzchniach jak poniżej.

       

   

Bardzo ciekawymi połączeniami można tu pisać już o trio a nawet kwintecie ( o Pani od muzyki z 5 klasy podstawówki też pamiętam ;)... melodyjnie to brzmi prawda? Przykłady mówią same za siebie.

TRIO strefa spania + strefa toalety + strefa pracy

KWINTET strefa spania + strefa toalety + strefa pracy + strefa komunikacji + strefa magazynowania. Typowe połączenie dla hoteli.

Ostatni duet to strefa komunikacji (schody) ze strefą wypoczynku....


Wracając do tematu uroczystego obiadku :)...przeczytajcie moją bajkę i użyjcie swojej wyobraźni przestrzennej w celu stworzenia wizji lokalnej....

Od rana przygotowania do wizytacji ....najpierw zakupy... oczywiście mamy weekend, w tygodniu nie masz czasu zrobić zaopatrzenia, więc parę godzin przed spotkaniem pędzisz na złamanie karku ... kolejka w spożywczaku .....hm... kolejka w mięsnym... rezygnujesz z wejścia do ulubionego sklepy z sukienkami (lub coś dla panów ... z gadżetami samochodowymi) bo czas jest nieubłagany (UUUUCIEKA) ..wracasz do domu i co robisz ... Pieczesz, gotujesz, sprzątasz w jednej ręce ścierka do kurzu w drugiej odkurzacz. Za chwilę zmieniasz zestaw na połączenia miksera i noża szefa kuchni (masz ochotę cisnąć nim o podłogę - mikserem oczywiście )... kolejny zestaw to żelazko i suszarka do włosów - niebezpieczny duet... oba mogą wywołać niepożądany wzrost temperatury w pomieszczeniu... no ale masz stalowe nerwy... wyszykowani nienagannie ubrani nakrywacie swój rodzinny stół pięknym obrusem. Zastawiacie go smakołykami zdobytymi niczym za czasów wiadomo o kogo chodzi... do tego trochę trunków gdyby nagle powstała potrzeba rozluźnienia atmosfery - wiadomo że czasem mamusia lepiej gotuje - z dobrego serca podpowiada co poprawić w naszym smaku ;) - oooo a wtedy to gęste powietrze się robi i to bardzooooo.....

No ale cóż .... Nadchodzi czas wizyty gości... staracie się być świetnymi gospodarzami i stajecie na wysokości zadania... mijają minuty, kwadranse, godziny ... NARESZCIE .... chcą wychodzić.....

Ty jako gospodarz domu podajesz płaszcz mamusi, tatusiowi parasoleczkę. Żegnasz ich ze "smutkiem" w korytarzu przy schodach. Mówisz kulturalnie że możesz odprowadzić a goście kulturalnie że nie trzeba :) i.....

WYCHODZĄ.....

Zamykasz za nimi drzwi . Opierasz się o nie plecami i ...są trzy zakończenia..

sam wybierz której Ci odpowiada :)


zakończenie 1.

Zamykasz za nimi drzwi . Opierasz się o nie plecami. Twoja druga połowa stoi z dwoma kieliszkami do białego wina w jednej ręce w drugiej trzyma pełną butelkę i mówi:

"chodź skarbie odwaliliśmy kawałek ciężkiej pracy musimy to uczcić" ... siadacie oboje w swojej strefie wypoczynku przy schodach i wypijacie buteleczkę wina wspominając wieczór.


zakończenie 2

Zamykasz za nimi drzwi . Opierasz się o nie plecami. Twoja druga połowa osuwa się na mini sofkę zabudowaną pod schodami i mówi:

"Przynieś mi lampkę wina. Należy mi się za ciężką robotę. A ty bierz się za zmywanie..."


zakończenie 3

Zamykasz za nimi drzwi . Opierasz się o nie plecami. Twoja druga połowa usnęła już na fotelu więc sprzątanie pozostało tobie.


A oto moja wersja:

Zamykasz za nimi drzwi . Opierasz się o nie plecami. Twoja druga połowa krzyczy z kuchni " Ja sprzątam bo imprezie a ty kochanie bierz się za robotę. Cała noc przed tobą zapomniałaś że na jutro masz skończyć pisać tekst na bloga?" .

NO CÓŻ DOBRZE ŻE MOJA PRACA JEST PASJĄ A NIE KARĄ

Pamiętajcie żeby dobrze dobierać i łączyć strefy w odpowiednich proporcjach. Wasze wnętrze świadczy o tym kim jesteście.

Jeżeli macie potrzebę zobaczenia jeszcze jakiś przykładów połączenia różnych stref w celu uzyskania wymarzonego maksimum piszcie do nas na facebooku to rozwiniemy temat dalej.

Na koniec tak jak obiecałam coś dla majsterkowiczów, którzy lubią domowe sposoby na zmianę wystroju wnętrza...

Bardzo modna wśród obecnych projektantów stała się farba tablicowa. Stosują ją w pokojach u dzieci malując ścianę aby maluch mógł wyżyć się artystycznie bądź w kuchni do zapisywania przepisów i planu dnia.

Jednak zastosowanie tego produktu może mieć dużo szersze kręgi ;)


Pierwszy pomysł to doniczki.

Bardzo często mamy ich w domu bardzo dużo. w różnych kształtach, kolorach i wielkościach. Spowodowane jest to rożno rodnymi uroczystościami takimi jak imieniny, urodziny, znaczące rocznice. Taka różnorodność zaburza nam styl naszego wnętrza.

Dlatego aby uspokoić wnętrze, pamiętać co zasialiśmy albo jak pielęgnować naszą roślinę możemy pomalować je farbą tablicową i opisać na nich ważne informacje. Ewentualnie pozostawić je bez opisu.

Podobnie można oznaczyć słoiki malując wierzch pokrywek i opisać je białym markerem. Pisak jest lepszym rozwiązaniem gdyż nie ściera się tak jak zwykła kreda a gdy chcemy usunąć napis wystarczy mokra gąbka i sprawa załatwiona.

    


Dobrym rozwiązaniem jest również malowanie blatu stolika.

Gdy nasza pociecha wymaluje go kredą dużo łatwiej jest go wyczyścić od wymalowanej ściany z której kreda kruszy się po całym pokoju.

    


Na koniec chciałam jednak zasugerować że farba tablicowa to nie tylko czerń ale cała paleta barw :)

      

Pozdrawiam Was i do następnego czytania!

Agnieszka z Architekci24h.

1a http://dornob.com/saving-strange-spaces-small-under-staircase-bathrooms/
2a http://dornob.com/saving-strange-spaces-small-under-staircase-bathrooms/
3a http://dornob.com/saving-strange-spaces-small-under-staircase-bathrooms/
14a,15a,4a, http://www.ljacobsendesign.com/blog/what-about-using-the-space-under-your-stairs
5a http://wooripns.com/777/bedroom-ideas-with-bath.html
6a http://piotton.com/2015/open-concept-bedroom-and-bathroom
7a i 8a, sleeping area with toilets everyday zone
9a http://www.topicsusa.com/good-white-bunk-beds-girls-room-cozy-bedroom-and-simple/awesome-bigstock-accomodating-guest-bedroom-with-bathroom-ensuite-sx-lg/
10a http://www.homeswithoptions.co.uk/the-bathroom-debate-upstairs-or-downstairs-and-is-one-enough/
11a http://wetu.com/iBrochure/en/Photos/31155/Pembroke_403_Waterfront_Apartment
12a http://londonhotelsinsight.com/wp-content/uploads/2012/07/Screen-shot-2012-07-10-at-12.39.21-PM.png
13a http://freshome.com/2010/11/10/15-elegant-and-creative-ways-to-maximize-space-under-your-stairs/
16a http://bambetle.co.uk/tag/farby-kredowe/page/3/
17a http://makeyourownspace.blogspot.com/2014/12/diy-wykorzystanie-farby-tablicowej.html
18a https://kylenotreallyadude.files.wordpress.com/2011/07/dsc02150.jpg
19a http://milemaison.blogspot.com/2014/04/Szalenstwo-Farby-Tablicowej-Chalkboard-Walls-Doors-Details.html
20a http://milemaison.blogspot.com/2014/04/Szalenstwo-Farby-Tablicowej-Chalkboard-Walls-Doors-Details.html
21a http://www.kidodidoo.com/2013/05/farba-tablicowa.html
22a http://pinkthething.pl/tagi/kolorowa-farba-tablicowa/